| Anayysss a întrebat:

Daca mananc multa mancare care contine melanina mi se fac ochii mai închisi?

7 răspunsuri:
| GusticelMititel a răspuns:

Nu fei, ti-am mai spus odata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,închiși de tot. Ce întrebări stupide puneți unii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, melanina este un compus intracelular. Nu iese în sânge și nu putem să luăm mai multă

| corbulalbrosu a răspuns:

NU, GARANTAT NU. Pigmentul existent in irisul ochilor este de alta natura. big grin

| raMLesS a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Atunci asta cum si-a schimbat culoarea ochilor?
https://www.youtube.com/watch?v=vaFR0Ze6GpY

| Zuzu1991 a răspuns (pentru raMLesS):

Https://lensa.ro/lentile-contact-colorate/

nu am auzit niciodata ca melanina ingerata sa schimbe vreo culoare
in afara de asta, nu am auzit niciodata ca melanina se genereaza in orice altceva decat oameni, moment in care te bate gandul de canibalism? big grin

| ANONIMtpu a răspuns:

Nu, clar! Nu poti influenta, momentan, culoarea lor.