| AnDrUtZzA_4008 a întrebat:

Am o pereche de perusi dar unul din ei sta retras si are ochii inchisi? Am facut o greseala punandu-le mai multa mancare i cred ca s-au ingrasat ce pot sa le fac sa nu mai fie asa?

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa aiba posibilitatea sa fie liberi intr-o camera sa poata zbura, cu siguranta le-ar prinde bine sa faca miscare

| AnDrUtZzA_4008 explică (pentru Felys):

Dar sunt liberi iasa singuri din cusca. Am incercat sa le dau fructe sau morcovi, varza dar nici nu s-au apropiat de ele mananca doar seminte. Acum am observat ca ii curge un lichid din cioc. Ce pot sa fac?

| Felys a răspuns (pentru AnDrUtZzA_4008):

Cred ca cel mai indicat ar fi totusi sa mergi la un veterinar cu ei, nu vreau sa imi dau cu presupusul si sa pateasca ceva rau, mergi la un cadru medical sa iti dea un tratament corespunzator si o sa fie bine