| Andreea1095 a întrebat:

Daca media mea de bac e 8.80 am sanse sa intru la fara taxa?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

E o medie mare, dar in functie de facultate se decide si modalitatea de intrare respectiv repartizare la taxa sau fara taxa.

La unele facultati dai admitere la altele se intra doar pe baza de dosar. Uneori mai conteaza si 1/4 din media unei anumite note luate la bac din cele 3 la care ai dat la nota finala care te repartizeaza in tabelul de buget / taxa.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa intri unde? sunt sute de facultati fiecare cu propria metodologie de admitere, la unele nici nu conteaza bacul

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde de facultatea la care vrei să candidezi...
E posibil să ai şanse happy

Toate cele bune.