| NucleuGod a întrebat:

Daca am luat note bune la 2 materii in bac, dar am picat la una, iar in toamna am picat la aceeasi materie, anul urmator dau la toate materiile sau pot da doar la cea la care am picat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine examenul doar la materia la care ai picat. In cererea de inscriere la bacalaureat vei solicita sa-ti fie recunoscute notele la celelalte 2 materii.

| Cameliapantiru a răspuns:

Vei susține examenul doar la materia nepromovată. Fii atent/ă să completezi corect fișa de înscriere la examen, în sensul de a preciza ce probe echivalezi de anul trecut și ce probă intenționezi să susții anul acesta. Succes!