| FriendsShow a întrebat:

Daca nu am luat examenul bilingv de engleza dat la sfarsitul lunii mai.pot intra la o clasa intensiv engleza? Nu pot intra la o clasa bilingv daca nu am luat examenul bilingv engleza.dar intensiv este acelasi lucru cu bilingv? Va rog vreau raspunsuri sigure, de la cei care sunt in aceeasi situatie si stiu foarte sigur pentru ca de asta depinde alegerea mea la liceu.Multumesc!

3 răspunsuri:
| Aegyo a răspuns:

Clasa de bilingv inseamna clasa de engleza intensiv. Nu sunt doua lucruri diferite. Scrie in brosura ca daca nu ai examenul de bilingv luat, optiunile trecute cu clasele respective sunt automat respinse de calculator cand te repartizeaza.

| Aegyo a răspuns (pentru Aegyo):

OK, scuze, nu eram eu bine informata. La intensiv poti intra si fara testul acela, doar la bilingv nu.

| Mwha a răspuns:

Nu cred ca poti intra deoarece la intensiv engleza se face foarte multa engleza, iar la bilingv se face asa, cum sa zic eu... ca un optional.Si daca nu ai reusit sa iei nici macar examenul la bilingv... nu prea stiu daca poti intra. Oricum, SucceS!