| lc13cm3 a întrebat:

Daca nu am media de admitere destul de mare ca sa intru la liceul dorit pot sa ma transfer din clasa a 10-a daca am media anuala destul de mare?

3 răspunsuri:
| NikFlorian a răspuns:

Da. Depinde de la profil la profil. De exemplu: Daca tu mergi la filologie si in a 10 a vrei sa te transferi la stiinte, trebuie sa dai niste teste de diferenta.Este Important sa ai media la purtare mare si media generala anuala de pe a 9 a sa fie mai mare decat a ultimului elev din clasa unde vrei sa te transferi. Iti urez Succes!

| lc13cm3 explică (pentru NikFlorian):

Dar daca ma transfer la acelasi profil numai ca la un liceu mai bun nu mai trebuie sa dau nimic, nu?

| NikFlorian a răspuns (pentru lc13cm3):

Atunci,cred ca nu mai dai diferente dar sa ai media la purtare 10 si media generala sa fie mai mare decat a celui mai slab elev din clasa si profilul unde vrei sa te transferi.