| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu sunt din Cluj pot sa imi depun dosarul la UBB fara a merge in Cluj?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Dosar, pentru ce?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că te referi la dosarul de admitere ( la vară, când se organizează admiterea la facultate )!

În general, dosarul TREBUIE depus PERSONAL!

Doar în cazuri ( şi din motive ) întemeiate, se poate ca dosarul să fie depus de o altă persoană, în numele tău, dacă are PROCURĂ notarială pentru această "acţiune"!

Deci, dacă motivul este unul întemeiat, poţi întocmi o Procură Notarială ( o Împuternicire la notarul public )...

Toate cele bune.