| Toolser a întrebat:

Daca o capra nu-si accepta puii ce trebuie sa fac sa ii accepte?
Si sai lase sa suga lapte.
Fundaa!

2 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Tine-o de gat langa un perete, gard etc. in asa fel sa nu poata sa se fereasca de iezi. Da iezii sa suga. Daca iezii au inceput da suga din cand in cand lada capra sa-si intoarca capul sa miroase iezii, fara ai da drumul. Dupa cateva zile de "tinut fortat" la supt si mirosindu-si iezii, se va calma si-i va accepta.

| Decrepit a răspuns:

Cand un animal nu-si accepta puii,esti tras pe linie moarta,pentru ca nu-i va mai accepta dupa.Zi,ai pus mana pe iezi cat erau cat niste telecomenzi sau au anumite deficiente,nu? Astea-s principalele cauze prin care un animal isi refuza puii, pentru ca fie si-au pierdut "mirosul" si are suficient orgoliu animalul incat sa nu-i mai vrea, fie nu vrea sa creasca pui cu deficiente.

Ce-ti ramane tie de facut e sa aduni niste iesle si sa faci rost de mult, mult lapte si vreo doua biberoane, sa-i hranesti pe pui pana cresc.