| DarKJoKeR a întrebat:

Daca pe primul semestru am avut media 6 la matematica, si iau 4 pe semestrul acesta, raman corigent in vreun fel?

Răspuns Câştigător
| LucianGabriel a răspuns:

Deci sa facem media mea 10 pe primul si pe-al doilea tot zece iese 10.La tine 6+4=10/2=5 deci nu ramai corigent

29 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cu media 5 nu se ramane corigent pe toamna.

| iuli a răspuns:

Ramai corijent pe semestru, cea ce nu prea are valoare daca ai avut 6 pe primul semestru, facand media cu 4 iese media anuala 5, deci nu ramai corijent

| CosteaVlad a răspuns:

Nu rămâi. Îţi iese media 5 şi treci. Asta doar în cazul în care matematica nu este modul. Dacă e modul îţi trebuie neapărat media 6 ca să treci. Dar presupun că nu e cazul... happy

| CosteaVlad a răspuns:

@DarKJoKeR, "Modulul" este o materie, oricare poate fi, diferenţa faţă de celelalte materii este aceea că media la module se încheie doar la sfârşitul anului, nu pe semestru, şi trebuie să iasă 6, dacă nu repeţi anul. Poate nu e cazul vostru. De regulă pe la licee tehnice se practică "sportul" ăsta.happy
O seară frumoasă! happy

| UNfriendLY a răspuns:

Ramai corigent pe semestru`2, insa treci clasa(adica nu ramai repetent) happy big grin

| Silvia a răspuns:

Nu, îţi iese 5.happy
Te-am luat, mie îmi iese 6 la matelaughing.

| alexa007 a răspuns:

Pai iti iese media 5 deci treci

| raluca0306 a răspuns:

Nulaughing)ddar mai straduiestete putin.>big grin

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Pay... 6+4=10:2=5
media 5 straight face nu stiu nu am avut asa ceva in viata mea

| madia a răspuns:

Ramai corigent pe un semestrul dar media finala de sfarsit de an 5. Deci nu ramai pe vara.

| adi4ever a răspuns:

Nu
Aduna media de pe primul adica 6 si cu media de pe al doilea 4 si imaparte-o la 2.Iti va iesi 5 adica nota de trecere... daca aveai 5 pe primul si 4 pe asta ramaneai corigent, si da ramai corigent pe un semestru dar treci clasa

| adryanb27 a răspuns:

Nu, nu ramai, media la finalul clasei conteaza! 6+4=10/2= 5 o sa ai media de 5 la matematica p clasa respectiva! cam putin sad sall

| ionutzzzu a răspuns:

Nu ramai corigent pentru ca iti iese media anuala 5 big grinbig grin bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| cioco1tweety a răspuns:

Capu sus si succes maine la test!
O sa vezi ca nu o sa ai media 4!
Nu te mai subestima si bafta maine!

| Sofffie a răspuns:

La mate nu. Iti va iesi media finala la matematica 5.Norocul tau.

| any007 a răspuns:

Ramai corigent pe acest semestru(medie sub 5), dar media anuala iese 5 in cap deci nu esti si repetent

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Nu!
6+4=10:2=5

Deci treci!

| TąNyą a răspuns:

Ramai pe al 2-lea semestru, iar media generala va fi 5.

| DarKJoKeR explică:

Heeey, nu ma certati si voilaughing. ca inca nu s-a definitivat media.am doi de 5. da mi-e sa nu iau vreo nota mica in teza sau in testul de maine
si @vlad_bv
cum adica modul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din partea mea poti ramane corigent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ramai ma corigent st lin ca dc ai 6 pe primul treci straduieste pana se inchee media sa ai 4 pe linie pe al 2 ca sa se adune cu 6 si sa se imparta al 2 si sa iasa 5 si sa treci si uwinking

| aLina_8828 a răspuns:

6+4=10
10:2=5
deci nu
iese media 5 happy

| ra7ul a răspuns:

Ramai corigent pe semestru dar pe an treci.

| ToXicLoVe_2464 a răspuns:

Nu pentru ca iti iasa media generala 5 si e okwinking

| piticapitika a răspuns:

Nu ramai, pentru ca media lor este 5.

| salbatyk13 a răspuns:

Sa ne luam de mana amandoi happy.eu am acelasi medie ca tine.
Eu am media 6 pe primul semestru.si pe sem2 am notele 4.4.4.5.deti media 4... big grin
SI eu ma intrebam daca raman corigent. laughing

| AsTa MiK@ a răspuns:

Nu o sa iti iasa media 5...sigurwinking

| VanessaLorre a răspuns:

Hay,TPU am nevoie de ajutor sunt in clasa a VII-A si am media pe primul sem 6 iar pe sem 2, o sa imi iasa 4 pentru ca am 4, 4, 5 si nota din teza 4 Raman, pe vara?