| cosbia a întrebat:

Daca pe primul semestru am avut media 7 la mate, pe al doilea pot sa am 4? Trec clasa?

10 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Da,poti avea si 2, cine nu te lasa? Dar ma intreb cam unde va cobori respectul de sine la media asta... Treci si cu media 3.

| zurick a răspuns:

Da treci cu 5.50

| FastAndFurious a răspuns:

Da, o treci ca iti iese 5, 50.
Dar dupa cum stii sa faci media acum, tocmai la mate! n-ai merita.

| andreea49 a răspuns:

Da treci, numai ca nu ti se va calcula media generala semestrul acesta. Si iti iese 5, 50

| ŞmecheruDeTreabă a răspuns:

Da, poti sa treci, cu media 5.50 adica (4+7):2 iti da 5.50.

| anchidingabriela a răspuns:

Sigur ca da.Trebuie sa ai cel putin 5 media pe ambele ca sa treci.

| Bloopies a răspuns:

Da treci

| Alexandra58 a răspuns:

Ai putea trece daca profesorul tau zice ca esti pregatit ca media ta ar fi 5, 50 si asta nu e prea bine happy.

| StelianDobre a răspuns:

Poti trece clasa si cu media 3 pe al doilea

| Rebeca1601 a răspuns:

Da iti iese 6 media