| jani a întrebat:

Daca reteta originala de la coca-cola, contine extras din frunza de coca si la extragerea aromei se obtine si cocaina,... oare cocaina este...considerata deseu?

1 răspuns:
| csintalan a răspuns:

...reteta originala COCA COLA a fost elaborat de farmacistul JON PEMPERTON 1881, ca materi prima era folosit nicile verzi, ...culoarea originala prima a fost culoarea verde,... a fost ceai prima oara, ...numit de el,, elixir,, ...fiind declarat bautura seculara a SUA, ...care se vindea doar intr-o anumita regiune,... ulterior cineva la ceaiul respectiv a adaugat bioxid si rom,... ...fiind cu alcool la JON P nu i-a placut si a distilat alcoolul din el si a ramas culoarea,... dar sa mai scrie si alti mai departe,...