| CossssssminaaGbb a întrebat:

Daca sunt inapt de sport ( astm bronsic ) mai pot intra la pedagogic? Gen sa nu mai dau proba sportiva? Am fost azi sa ma inscriu si mi-a cerut adevererinta medicala in care sa se precizeze daca sunt sau nu apt, si mi-a zis sa o aduc cand se dau probele. multumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil vei fi scutit de probele sportive.La acest liceu nu sunt eliminatorii probele sportive.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, dacă eşti inaptă pentru sport, NU poţi să te înscrii la un Liceu Pedagogic sad
La înscriere, la probele vocaţionale, este OBLIGATORIU să ai Adeverinţă medicală din care să rezulte că eşti APTĂ pentru sport şi pentru acel profil!

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu o să mai dai proba la sport.