| HyperSensitive a întrebat:

Hello,
Am fost sa semnez contractul pentru un job in IT si mi-au zis sa aduc o adeverinta medicala ca sunt clinic sanatos. Am fost la medic dar mi-a scris pe adeverinta ca am astm bronsic(am astm bronsic dar nu e grav...nu am mai luat spray pentru astm de 5 ani). Se poate sa ma afecteze acest lucru in vreun fel?
Daca da, ce as putea face?
Thanks!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui concluzia medicului, respectiv daca esti apt pentru munca sau nu.
Daca concluzia a fost apt atunci nu cred ca este o problema, insa depinde si de ce vrea angaatorul, respectiv sanatos 100% sau admite si 99%.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Astm ul nu te impiedica sa lucrezi nici in colectiv nici in domeniul ales de tine