| DarkBelial a întrebat:

Daca sunt la un profil de stiinte ale naturii, in clasa a 9a, pot sa ma transfer in urmatorul semestru la filologie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te vei putea transfera la filologie abia dupa terminarea clasei a IX-a, daca media de promovare a clasei este cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi, nu se depaseste numarul maxim (30 de elevi) din clasa de transfer, transferul este aprobat de CA al liceului si reusesti la examenele de diferenta.

| AC4S4 a răspuns:

Ca sa te transferi din semestrul al doilea ai nevoie ca MEDIA DE ADMITERE sa fie mai mare decat a ultimului intrat de la respectiva clasa.
Ca sa te transferi in urmatorul an ai nevoie ca MEDIA GENERALA din anul actual sa fie mai mare decat cea mai mica medie din respectiva clasa.

| Andersen2k18 a răspuns:

Intreaba la secretariatul scolii, vorbeste cu directorul scolii despre transfer.Dar stiu ca dupa un semestru te poti transfera.Si daca mergi la filo, va trebui sa dai o diferenta la latină.Si trebuie sa o iei cu minim 6 ca sa iti accepte transferul.Si desigur sa ai media mai are sau egala de cat ultimului elev din clasa. Mult succes!