| Dinamicus23 a întrebat:

Daca te lasi de liceu chiar in ultimul an pentru altceva (nu conteaza ce) poti relua liceul gen peste cativa ani (5-10)?
Nu este cazul meu voiam doar sa stiu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa inchei anul 10 si apoi poti lua o pauza, intorcandu-se peste cativa ani sa termine liceul la seral, dar atunci va trebuii sa faca clasele 11-12-13, pentru ca la zi nu va mai fii primit, iar la seral, fiind doar cursuri de seara, se fac 13 ani.
Bacalaureatul se va sustine odata cu cei de la cursul de zi, dupa terminarea anului al-13-lea.

1 răspuns:
| Yukidaruma a răspuns:

Termini clasa a 11, iar apoi îți poți îngheța anul astfel încât să te poți întoarce de unde ai rămas. Nu știu exact care este perioada maximă, dar dacă nu se va mai putea peste 5-10, poți face, așa cum s-a mai spus, la seral.