| xDxDxDxDxD a întrebat:

Daca termini o facultate de matematica, in afara de profesor de matematica ce mai poti deveni?

4 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Poti deveni ce vrei tu, numai ca sunt domenii in care va trebui sa compensezi prin studiu individual (cum ar fi arhitectura, drept, filologie, limbi straine...).
Insa daca vrei sa fii in domeniu poti fi inginer, arhitect, farmacist, expert in pc-uri, etc. Poti deveni ce vrei tu. Important e sa-ti placa meseria pe care o vrei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In cercetare, in IT daca faci sectia de mate-info ai multe posibilitati

| SimonaCristina a răspuns:

Matusa mea este inginer si a terminat facultatea de matematica si fizica.

| crazytalk a răspuns:

Pai, daca nu speri sa devii un matematician celebru de calibrul fizicianului Einstein, nimic altceva. In cel mai bun caz, profesor universitar.