| anonim_4396 a întrebat:

Daca tot va certati atata de la rank=uri, de la puncte, de la titluri, ce-ar fi daca ati face propriul vostru clasament, acum cand va cunoasteti destul de bine.Deci, cum ar arata clasamentul propriu pentru cel mai de folos, cel mai inteligent, cel mai amuzant?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Ha ha ha ha... ce am mai ras...presupun ca te asteptai sa dam si nume, nu? care e rolul intrebarii de fapt? de a crea noi divergente aici? asta mai lipsea...care pe cine voteaza...hai...baga-te la somn daca nici macar nu ai curaj sa iti semnezi intrebarea!

7 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu cred ca este de folos pentru nimeni sa se certe pe puncte. Asta este ceea ce nu conteaza, oricum. Totusi parerea mea este ca daca ar fi punctat mai mult un raspuns castigator (comparativ cu primul raspuns) atunci nu s-ar grabi nimeni sa dea primul raspuns... doar ca sa se afle in treaba si ar raspunde constiincios ca sa poata lua mai multe puncte (spun asta pentru cei ce isi doresc atat de mult acest lucru) pentru un raspuns castigator. Poate asa ar avea de castigat omul la care i se raspunde.
Cat despre clasamentul de cel mai... si cel mai... - cred ca toti suntem utili si folositori. Unii dintre noi sunt mai amuzanti, altii mai inteligenti dar toti vor sa fie de folos.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu i-as pune pe toti in clasament, pe primul loc sa nu se supere. Bine, cu mici exceptii.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu as pune pe primul loc pe cei care dau cat mai multe raspunsuri

| Krina a răspuns:

Eileen, esti prea amabila! Practic majoritatea ne-am facut o parere despre cativa de aici.Imaginea si-au creat-o chiar ei, prin raspunsurile la anumite intrebari.Nu stiam ca mai nou scopul acestui site este acumularea de puncte.Cred ca unii dintre voi ati cam pierdut esenta site-ului. Ce conteaza ce loc ai in clasament, cand stim cu totii ca sunt votate multe raspunsuri stupide uneori? Ideea nu e ce loc ocupi, ci cat de util a fost raspunsul tau pentru cel care a pus o intrebare (exceptand pe cei care intreaba "doar sa nu adoarma"), ca doar de aia ne-am inregistrat, fiindca si noi aveam niste intrebari fara raspuns si cautam o parere.
Iar cu tine, "mumoasa", nu sunt de acord.Nu pot accepta principiul "mult si prost".
Nici cat de repede ai raspuns nu ar trebui sa conteze, nici cantitatea, ci CALITATEA.
Dau un exemplu banal: cand mergi la piata sa cumperi mere, de unde cumperi? De la primul vanzator de pe taraba (care mai are doar 10-15 buc), de la cel care are gramada mai mare (dar majoritatea sunt uscate sau stricate), sau de la cel care le are mai proaspete si mai fragede?
Asa ca, ar trebui apreciat mai mult raspunsul corect, complet, adecvat.
DAR, nu va pierdeti in amanunte inutile, dragi membri TPU!
Concentrati-va pe utilitatea site-ului si nu uitati de ce v-ati inregistrat, fiindca se pare ca se neglijeaza aspectul asta.Suntem cumva la concurs?
Lasati prostiile astea! Insasi intrebarea creeaza divergente, fiindca se pare ca ii cam starneste pe unii, iar pe altii ii gadila la orgoliu.
Oliana, ma alatur si eu parerii tale.

| RamonaMn a răspuns:

Eu i'as pune pe fiecare dupa numarul de puncte => asa cum este acum insa clasamentul sa fie schimbat la o zi.

| N538961518 a răspuns:

Pai pe toate as fii eu si mi-as dori ca premiu 10 000 de euro o vila si un camion de has laughing...CLASAMENTUL NU CONTEAZA!(decat daca se acorda ce am scris mai sus)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Santem oare chiar cu minte de copii? ce importanta are daca am raspuns primii sau nu? daca sintem in top sau nu? important este ca am dat un raspuns folositor unei intrebari, iar cel care a pus intrebarea alege raspunsul care il multumeste pe el. indiferent daca am primit fundita sau nu, noi ne-am straduit sa ajutam. acesta este scopul acestui site.