| anonim_4396 a întrebat:

Daca ultima medie a persoanei acceptate la o facultate in sesiunea din iulie este de 8, iar eu la sesiunea din toamna iau, sa zicem, nota 9.50, atunci daca ma inscriu la acea facultate, am sanse sa intru si persoana cu ultima medie este eliminata sau trebuie sa existe locuri libere?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu există locuri libere, nu se mai face sesiune de admitere toamna. Toamna, nota onținută îți dă posibilitatea să accesezi doar locurile libere rămase, nu locul altuia care a fost admis într-o sesiune anterioară de admitere.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa existe locuri libere