| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am dat bacul în sesiunea iunie-iulie anul acesta și am promovat, dar nu m-am înscris la facultate în prima sesiune, pot să mă înscriu în cea din toamnă sau atunci se pot înscrie doar cei care dau bacul în sesiunea august-septembrie?
Am luat 9.50 la bac, iar facultatea la care vreau să mă înscriu are locuri și pentru sesiunea de admiteri din toamnă.

Răspunsuri sigure, vă rog! Dacă ați trecut prin situația asta și mă puteți ajuta, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, te poti inscrie linistit si in toamna, si in vara viitoare si in toamna viitoare si peste 2-5-10 ani.
Apropo, felicitari pentru promovarea examenului si pentru media super de la bac!
Multa bafta in continuare!

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sunt si facultati bune si gratis la care raman locuri in toamna, asta pentru ca nu multi vor sa isi bata capul cu ceva greu (Politehnica).

| Yurisa a răspuns:

Toate facultatile bune organizeaza sesiunea din toamna daca raman locuri libere. Sa nu iti imaginezi ca exista locuri pastrate special pentru aia, pentru ca nimeni nu vrea ametiti cu media putin peste 6, tu nu te incluzi, dar cam astia sunt majoritatea care dau in toamna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă mai sunt locuri. Facultățile bune și căutate de obicei nu mai au sesiune de înscriere toamna.