| CatanaFlorentinaSanda a întrebat:

Dacă un copil cu CES în clasa I nu și asimilează absolut nicio competenta poate fi notat cu calificativul insuficient?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce inseamna CES?

| gabicoo a răspuns:

Nuuuu! Trebuie să i se pună Excelent și să primească bursă de merit.

În ce calitate întrebi? Dacă nu sunt indiscret.

| Eireann a răspuns:

Da, dar mai important e sa vezi de ce nu asimileaza decat un califucativ intr-un catalog.

| Standt a răspuns:

Tu esti mama?
Cat ai vrea sa primeasca daca nu asimileaza absolut nimic? Si pentru "insuficient" ar trebui sa stie ceva, dar nu suficient. Cand nu stie nimic... din pacate nu exista calificativ mai jos pentru asta.
Daca are CES da-l la o scoala speciala. Daca vrei sa fie intr-o scoala normala, atunci trebuie sa aiba aceleasi rezultate ca si ceilalti copii. Asuma-ti responsabilitatile!