| Ioana2029sun a întrebat:

Bună seara, va rog sa îmi spuneți dacă un cadru didactic poate pune în carnetul de elev alte note decât cele din catalog, băiatul meu care este clasa a 3a are 8 note de insuficient la matematica, trecute în carnetul de note. Nu este singurul din clasa care are doar insuficient iar o mamica mi-a spus ca doamna vrea sa ii sperie. E posibil?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergeti si discutati cu invatatoarea, ca notele nu se pun pe speriat, ci pe invatat.

| ioana748 a răspuns:

In clasa a 3 a nota copilului este a invatatorului.
Sa si dea demisia doamna.

| MistarGoGu a răspuns:

" Tehnic " se cam numeste FALS in acte! Cat timp NU exista concordata între notele din carnet cu cele din catalog doamna ar trebui sa dea niste explicații mai " sus "!

| MistarGoGu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Concordanta *( notele din carnet la fel cu cele din catalog )!