| madalin001 a întrebat:

În clasa a 4-a un copil m-a înţepat cu un pix. iar acum a rămas un semn mic albastru pe mână şi vreau să aflu dacă trece şi dacă se poate trata. Nu mă doare absolut deloc când o pipăi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu, rămâne așa toată viața. Are și bunicul la fel!

9 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Aww, aia nu e chiar absolut nimic, fii linistit happy. Du-te la baie, te speli cu apa si sapun si gata. E urma de la cerneala de la pix.

| GabiiHaș a răspuns:

Aa stai putin, in ce clasa esti acum? daca a trecut mult timp de atunci, cerneala sau pasta aia cum s-ar numi, a ramas asa.
daca mazgalesti un cauciuc cu pixul si a trecut mult timp, pasta aia asa a ramas, stii cum arata, nu? aia nu se mai poate scoate.
trebuia sa te speli de atunci, acum nu mai poti face nimic.

| REDSQ a răspuns:

Zeama de lamaie pe locul acela, de cateva ori pe zi, vreo 2-3 zile

| mihaelutzamy a răspuns:

Nu se va mai trata si nu va mai disparea niciodata.Pasta,culoarea a intrat in piele, e ca un tatuaj

| Mihaela1964 a răspuns:

Sa-l stapesti sanatos.Am patit la fel in clasele primare si il mai am si acum.laughing

| Park1Suin a răspuns:

Da acum ce clasa esti?

| madalin001 explică (pentru Park1Suin):

Clasa a 6-a. 2-3 ani diferenta

| SmokeyEye a răspuns:

Daca e chiar asa deranjant, fa-ti o programare la un salon, pentru indepartarea lui. Vor folosi un laser cu CO2, se aplica o crema cu efect analgezic, si nu doare.

| alexxxxxxxxxx a răspuns:

Spala-te cu sapun omule!