| Sofia2652 a întrebat:

Daca vin de pe profil uman pot face față la medicină veterinară?
În momentul actual sunt studentă la o facultate pe profil uman( respectiv științele educației ), dar profilul nu ma atrage deloc și nu m-aș vedea lucrând in domeniu. Mă gândeam să mă las si sa mă înscriu la facultatea de medicina veterinara. Am vrut la veterinara de la început dar am fost descurajată de rude pe motiv că nu am făcut multă mate in liceu și nu o să fiu in stare să termin facultatea. Merită să incerc? Am fost pe profil uman si nu am facut prea multă fizică, chimie și biologie în liceu.

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Dacă asta îți place să faci, atunci o să reușești. Bineînțeles, ține doar de tine și de cât de dispusă ești să muncești și să faci eforturi. Venind de pe un profil filologic, pleci cu un dezavantaj, dar cu muncă, pasiune și voință poți face orice.
Succes!

P.S. Lasă rudele să murmure și să-și dea cu părerea. Tu să faci ce-ți place și ce vrei tu să faci. Ele nu vor trăi în locul tău, tu croiește-ți viața așa cum vrei tu să fie și cum te face fericită.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Fă meditatii in paralel la matematică.