| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer de la medicina la litere in semestrul II pierd un an bugetar? Sau daca renunt din sem I la medicina si dau admitere la anul din nou doar ca la litere pierd un an bugetar, nu? Dar urmatorii ani nu ii pierd nu?

Răspuns Câştigător
| Andersen2k18 a răspuns:

Da vei pierde anul, si vei sta pe bara pana la vara cand vei da admiterea la litere si atunci vei putea intra la buget Practic o iei de la 0, adica vei fi anul 1 la litere.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1.Transferurile se fac in cadrul aceluiasi domeniu de studiu--- n-are nimic a face domeniul" medicina" cu domeniul" limba si literatura"!
2.Anul subventionat de la buget fie se scade din numarul anilor de studii, fie se plateste--- depinde de hotararea senatului fiecarei universitati in parte.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mai bine la teatru sau sport; ca tot se aseamana cu cele mentionate de tine

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Dupa ce vei termina cele N'shpe facultati : iti de dezvolta cariera personala deschizand un restaurant cu specific romanesc, in Botswana.

| helentpu a răspuns:

Eu știam că nu te poți transfera decât la o facultate cu profil asemănător.