| Bogdanmanolachi a întrebat:

Dacă vreau sa ma transfer la alt liceu din alt judet tot pe acelasi profil, mai este nevoie sa dau diferențe? Sau pe ce baza pot intra la respectivul liceu? Pe media de admitere la liceu? Se face cu schimbare de domiciliu, logic.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa dai diferente, mai ales ca-i acelasi profil.
Trebuie sa faci cerere de transfer, sa mentionezi noua locatie, sa atasezi la cerere, copie dupa buletin cu noua adresa si foia matricola de la liceul unde esti acum.
Nu mai are importanta media in aceasta situatie, deoarece te muti cu locuinta, dint-un judet in altul, si ai dovada, pe buletin. Dar trebuie sa ai situatia scolara incheiata (fara corijente sau repetentie).

| sierra1 a răspuns:

Fără diferențe
pe ce bază? locuri disponibile

| TristanTzara a răspuns:

Din moment ce e același profil nu se va da nicio diferență.

Admiterea se va face pe numărul de locuri libere și cred că trebuie să ai media pe ultimul an (sau cea de admitere dacă ești a 9-a) mai mare decât cea mai mică din clasă.

| viavo a răspuns:

In mod normal nu, numai daca schimbi profilul. In mod normal daca este loc liber, faci pur si simplu transferul.