| Aghsndn a întrebat:

Bună, eu vreau să mă transfer la altă clasă din sem 2 (la acelaşi liceu şi acelaşi profil). De ce medie am nevoie? (Media din sem 1 sau media de admitere) ( vă rog să-mi explicați dacă ştie cineva care s-a mai transferat).

Răspuns Câştigător
| ioana2517 a răspuns:

Media generala din anul precedent. Dacă ești clasa a 9 a și vrei sa te transferi, se ia în considerare media de admitere cu care s-a intrat ultimul în clasa

8 răspunsuri:
| ioana2517 a răspuns:

Trebuie sa ai media cel puțin egala cu a ultimului din clasa respectiva

| Aghsndn explică (pentru ioana2517):

Păi care medie?

| Aghsndn explică (pentru ioana2517):

Da, sunt în clasa a 9 a

| Aghsndn explică (pentru ioana2517):

Dar, tu te.ai mai transferat sau şti pe cineva care a fost în cazul meu sau ai găsit pe net. ( dacă răspunzi şi la întrebarea asta îți dau fundă)

| Aghsndn explică (pentru ioana2517):

Te rog, răspunde-mi sincer chiar sunt disperat ( îți dau fundă)

| ioana2517 a răspuns (pentru Aghsndn):

Am colegi care s au transferat. Dacă vrei sa te transferi de la liceul tău la altul, dar pe același profil cred ca trebuie sa dai și ceva diferențe. Doar cred. Am avut colegi care s au transferat și a trebui sa dea și examene de diferența dacă au venit de la alt liceu, dar dacă ești la același liceu nu cred ca e necesar. Mult succes!

| Aghsndn explică (pentru ioana2517):

Mersi mult. Acum am văzut. Eu sunt în clasa a 9 a mate info şi vreau să mă transfer la altă clasă, dar din acelaşi liceu. Mersi încă o dată.

| ioana2517 a răspuns (pentru Aghsndn):

Media generala din anul precedent. Dacă ești clasa a 9 a și vrei sa te transferi, se ia în considerare media de admitere cu care s-a intrat ultimul în clasa

| Aghsndn explică:

De ce medie am nevoie MEDIA DE ADMITERE sau MEDIA DIN SEMESTRUL 1? (Explicați vă rog şi dau fundă)