| ROXANA_5279 a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer la scoala de subofiteri de armata din Pitesti ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Unde esti acum?

| Violleta2022 a răspuns:

Sa suni scoala respectiva, sa intrebi de conditiile si actele necesare pentru transfer.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Observ că ai DOAR 16 anişori; deci, eşti la Liceu în clasa a 10-a ( probabil )...

NU ai cum să te transferi la "scoala de subofiteri de armata din Pitesti" deoarece respectiva este Şcoală Postliceală!
Trebuie să termini 12 clase, să promovezi BAC-ul şi apoi te poţi înscrie la admitere la Şcoala Militară de Maiştri Militari şi Subofiţeri a Forţelor Terestre „Basarab I" Piteşti!

Toate cele bune!

| GolopențaAdrian a răspuns:

Sa suni Sa vezi ce acte trebuie si te transferi

| ROXANA_5279 explică:

Sunt la Sanitar