| 10msn a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la scoala de subofiteri, ce imi trebuie ca sa scot cazierul?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste aici: https://ms.politiaromana.ro/......r-judiciar
Si nu te lua dupa BroascaCuElice. Scrie prostii ca sa scrie. Se vede si dupa numele ala ciudat.
Concluzia: nu trebuie decat cererea si cartea de identitate. Buletin nu se mai fabrica de 15 ani.

1 răspuns:
| BroascaCuElice a răspuns:

CARTE/BULETIN DE IDENTITATE
CERERE TIP COMPLETATA (anexa 22 la H.G. 345/2010) – 0 gasiti la sediul politiei unde mergeti sa va elibereze cazierul sau o descarcati de pe net (Cerere tip de cazier judiciar) si veniti cu ea completata.
TIMBRU FISCAL IN VALOARE DE 2 LEI (se gasesc la Oficiile Postale)
CHITANTA DE ACHITARE A TAXEI IN CUANTUM DE 10 LEI
Taxa poate fi platita:

in numerar – la unitatile teritoriale ale trezoreriei statului
prin mandat postal – la orice oficiu postal.
prin decontare bancara – din contul propriu deschis la o institutie de credit din Romania.
PROCURA NOTARIALA IN ORIGINAL (unde este cazul)