| teodorabrsvn a întrebat:

Daca vrei sa faci facultate de psihologie ce profil ar trebui sa-ti alegi in liceu?

Răspuns Câştigător
| CristiPavel a răspuns:

Orice profil.

Eu sunt proaspat student la psihologie si am facut mate-info.

Acuma depinde si de ce facultate, dar in general nu cred ca ar conta.

Poti sa mergi la ceva filologie, acolo se studiaza logica si psihologia mai in detaliu, dar nu-ti fa probleme. Invata doar bine la orice profil si poti intra la psiho.

8 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Cel mai bine este sa faci Stiinte Sociale ( in clasa a zecea vei da si teza, sa nu mai zic ca o poti alege si pentru Bac ). Insa orice profil e bun, daca vrei sa inveti. Numai ca la alte profiluri se pune accent pe alte materii ( la filologie de exemplu, importanta este latina, la care dai si teza ).

| iulikka a răspuns:

Poti face orice liceu, pentru ca dupa poti da la orice facultatea vrei, si oricum intr-un liceu inveti generalitati

| Scherimuvi a răspuns:

Poti sa-ti alegi la liceu si profilul de igiena corpului sau tehnician in automatizari nu conteza pentru ca daca faci facultatea poti sati alegi tu profilul la facultate pe care vrei tu
Deci nu trebuie sa-ti alegi nici un profil la liceu anume ca sa ajungi la facultate la psihologie

| ICanSeeAll a răspuns:

Pentru facultatea asta nu conteaza.

| bells03 a răspuns:

Stiinte sociale sau filologie

| AnNa_2342 a răspuns:

Parerea mea e ca nu conteaza profilul din liceu dar daca vrei sa te documentezi inca din liceu e cel mai bine sa alegi un profil de stiinte sociale sau filologie. Dar asa cum te-am spus nu are nici o legatura facultatea cu ce profil ai la liceu [-x. Oricum orice profil iti alegi mult succes:X

| M1ham1 a răspuns:

In principiu, orice profil.
Dar daca vrei sa te ajute si liceul, iti recomand filologie sau stiinte sociale dar eu totusi inclin spre filologie.

| jvv22 a răspuns:

Important e sa fumezi numai iarba de calitare, has-ul nu te ajuta, in rest ce mai conteaza?