| XxKAMELIAxX a întrebat:

Ca sa ai un job la birou ce facultate ar trebui sa faci?(merge un liceu cu profil economic?)

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu o facultate de contabilitate sigur ai sluba sedentara si merge si cu liceul economic, tot pe profil contabil.

| XxKAMELIAxX explică (pentru Ioandelasal):

Neaparat profil contabil? Dar daca merg pe profil economic, nu e bine?

| Ioandelasal a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Ti-am dat doar un exemplu, poti face orice profil, doar ca profilul respectiv te va ajuta putin si la facultate.

| Ineys a răspuns:

Facultatea nu are treaba cu liceul. Banuiesc ca esti in a 8-a si te gandesti la ce liceu vrei sa dai ( si deja privesti prea departe catre facultate ). Fa cel mai bun liceu din zona ta si apoi cand vine vorba de facultate o sa mai cresti si vei stii ce facultate vrei sa faci.

| XxKAMELIAxX explică (pentru Ineys):

Păi de pe acum trebuie gandit ce as putea sa devin in viitor.Nu-i asa? rolling on the floor
Dacă nu fac matematica in liceu si merg la o facultate cu matematica si nu reusesc sa tin pasul cu ea..dmn fereste..mai bine ma gandesc de pe acum pentru viitor rolling on the floor deja stiu ce.mi place in viata.iar meseria ti.o alegi dupa ce ti.ar placea ×-×

| abcddcba a răspuns:

Nu conteaza liceul. Am cunostinte care au terminat cele mai proaste licee din oras, au luat bacul, au facut o facultate buna si au ajuns de la politisti la angajati pe smurd. Conteaza bacul si ce vei face mai departe de el. Te pup si mult succes in viitor!