| al9264 a întrebat:

Dar & cum se numeste? (stiu ce inseamna dar cum se numeste simbolul?)

4 răspunsuri:
| spiridus25 a răspuns:

Ampersand (&) este un cuvânt englezesc care denumește un semn grafic ce reprezintă conjuncția „și". El își are originea în ligatura literelor et, termenul latinesc pentru „și"
https://ro.wikipedia.org/wiki/Ampersand

| fpr139 a răspuns:

Eu nu înţeleg de ce încerci să cauţi pe Google. mai ales pentru că majoritatea user-ilor care răspund la întrebări, fac pe asemenea.

| al9264 explică (pentru fpr139):

Propovaduiesc cunoastere, va fac sa cautati bucatele de cultura. (nu, de fapt nici eu nu inteleg daca stau sa ma gandesc)
*facepalm*

| Moreanu_Mihai_1997 a răspuns:

Ampersant