| sltlp a întrebat:

Dati exemple de carti dupa care s-au facut filme!
Cat mai populare daca se poate.

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Pe aripile vantului, La rascurce de vanturi, Zece negri mititei, Orient Express, Matilda. Cam atat mi-am amintit pe moment

14 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Mara, Padurea spanzuratilor, Ion - blestemul pamantului, blestemul iubirii, Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi, Harry Potter, Pe aripile vantului, Cocosatul de la Notre Dame, Cei trei muschetari, Laleaua neagra, Robin Hood, Ivan Hoe, Contele de Monte Cristo, Robinson Crusoe, Insula misterioasa, Ocolul pamantului in 80 de zile, Toate panzele sus, Love Story, Codul lui Davinci, etc.

| anutza a răspuns:

Pe aripile vantului
Love Story
Razboi si pace
Ion
Shogun
Sherlok Homes
Crima din Orient Express

| anutza a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/......3cut_filme - gasesti aici foarte multe

| DeathTheKid a răspuns:

Lord of the rings, Cei 3 Muschetari,Pe aripile vantului,The Count of Monte Cristo,Harry Potter,Gossip Girl,Psycho,Twilight,Vampire academy, True Blood, Vampire diaires,

| DeathTheKid a răspuns (pentru DeathTheKid):

Aa si mi-am mai adus aminte de cateva Flashforward,Misery,Shining,Charlie and the Chocolate Factory,Alice in Wonderland, The Da Vinci Code, The Godfather si The Silence of the Lambs

| Alexalice10 a răspuns (pentru DeathTheKid):

Dupa vampire academy s-a făcut film? Dacă da zi-mi si mie unde as putea sa il găsesc.

| DeathTheKid a răspuns (pentru Alexalice10):

Sincer nu stiu unde, nu ma uit la el, stiu pe cineva care se uitathinking app e serial parcahappy

| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Matilda, Harry Potter, Amurg, Indragostita de un masai,Lemonade Mouth, Citeste si plangi, Avatar, Robin Hood, Merlin, Arthur si cavalerii mesei rotunde, Eragon,
Uite un link:
http://ro.wikipedia.org/......3cut_filme

| sltlp explică:

Eventual fictiune big grin

| Idkidk a răspuns:

Colţ alb, Fram, ursul polar, Black Beauty.

| Cavani1999 a răspuns:

Saga amurg(am terminato chiar azi), alice in wonderlife, cimitirul animalelor(carte de groaza scrisa de stephen king), Colt Alb etc.(sunt foarte multe, mi-e sala sa le enumar pe toate)

| KidoPink a răspuns:

Twilight,New Moon,Eclipse,Gossip Girl, Vampire Diaries, True Blood.

| NoriPufosi a răspuns:

Fireproof,Calatoria crestinului(crede-ma astea sunt filme care le-ar trebui premiile Nobel si Oscar.) Cauta-le pe net.