| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi idei despre ce sa scriu pe o carte postala, pentru o doamna in varsta mai exact are 60 de ani e o prietena de familie si mi-a zis sa-i trimit o carte postala din Spania dar nu stiu ce sa scriu pe ea. Eu nu prea sunt mare poet nu am nici o idee despre ce sa scriu pe o carte postala. I-am luat 5 carti postale.

Răspuns Câştigător
| XDeiutzaX a răspuns:

1.Incepe cu formula de adresarebig grinraga...
2. Spune-i despre sanatatea ta(daca esti bine, ai avut vreo boala; spune-i despre parintii tai cu care este prietena.
3.Scrie-i despre ce ai facut in Spania, cum este acolo, ce ai vazut etc.
4. Spune-i ce mai simti si da drumul sentimentelor.
5.Incepe formula de incheiere(sper ca o sa ne vizitati ajungem in... etc.) apoi scrie,, Cu dragoste",...