| Ambrus a întrebat:

Dati-mi niste idei de compunere S. F(science fiction)

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

1.First contact. Te poti inspira din episodul din Star Trek cu acelasi nume.
2.Descoperirea portilor galactice, constructii realizate cu n-spe mii de ani in urma de o civilizatie disparuta, apoi realizarea generatoarelor de energie necesara pentru functionarea lor si construirea dronei de explorare si prima misiune cu ea.
3. Misiune pe Marte. Inceputurile teraformarii si colonizarii planetei. Planeta verde (fosta planeta rosie) la xxxx ani de la inceputul teraformarii, comertul dintre aceasta (produse agricole, fier, produse high-tech) si pamant (combustibil atomic, s. a.).
4. Misiune pe Proxima Centauri, o nava spatiala este trimisa de pe Pamant, echipajul petrece ~300 ani in criostaza, se intalneste in sistemul Proxima cu o misiune de cercetare trimisa tot de pe Pamant in urma cu doar ~11 ani, cu o nava ce putea atinge viteza luminii (fie prin gaura de vierme, fie prin factor warp sau alt gen de calatorie).

| fallsHD a răspuns:

Roboti, fantome, extraterestrii, ceata, ploaie, noapte, actiuni bruste, imbinale pe toate si vezi ce tocanita faci.

| 46 a răspuns:

Te-ai intalnit cu o maimuta si ati devenit cei mai buni prieteni. La final te-a mancat!

Ceva tipic, dar super!

Răspuns utilizator avertizat