| Metallicaaaa a întrebat:

Dati-mi si mie caracterizarea lui Sobieski dau funda!

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Insusirea fundamentala a regeleui polon ste trufia. Orgolios peste masura, nu accepta postura de invins si de aceea ia cu usurinta hotarari negandite. Orgoliul regelui este sugerat si indirect prin felul in care solul se adreseaza plaiesilor in numele lui, neuitand nici titlurile, nici amenintarile.

Lipsit de stapanire si impulsive, se pripeste din nou, cand ia hotararea de a-i spanzura pe plaiesi.

Chiar atunci, cand trebuie sa recunoasca vitejia plaiesilor, formularea nu evidentiaza admiratia, ci incercarea de a-si salva orgoliul ranit : -Ati avut cinstea a va impotrivi cinci zile, regelui de Polonia.

Desi prezentat sumar, Sobieski este o personalitate complexa, evoluand de la un orgoliu nemarginit la un oarecare echiluibru. reuseste sa-si salveze demnitatea, dand ascultare sfatului intelept a lui Iablonovski.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

SOBIESKI

Insusirea fundamentala a regeleui polon ste trufia. Orgolios peste masura, nu accepta postura de invins si de aceea ia cu usurinta hotarari negandite. Orgoliul regelui este sugerat si indirect prin felul in care solul se adreseaza plaiesilor in numele lui, neuitand nici titlurile, nici amenintarile.

Lipsit de stapanire si impulsive, se pripeste din nou, cand ia hotararea de a-i spanzura pe plaiesi.

Chiar atunci, cand trebuie sa recunoasca vitejia plaiesilor, formularea nu evidentiaza admiratia, ci incercarea de a-si salva orgoliul ranit : -Ati avut cinstea a va impotrivi cinci zile, regelui de Polonia.

Desi prezentat sumar, Sobieski este o personalitate complexa, evoluand de la un orgoliu nemarginit la un oarecare echiluibru. reuseste sa-si salveze demnitatea, dand ascultare sfatului intelept a lui Iablonovski.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insusirea fundamentala a regeleui polon ste trufia. Orgolios peste masura, nu accepta postura de invins si de aceea ia cu usurinta hotarari negandite. Orgoliul regelui este sugerat si indirect prin felul in care solul se adreseaza plaiesilor in numele lui, neuitand nici titlurile, nici amenintarile.

Lipsit de stapanire si impulsive, se pripeste din nou, cand ia hotararea de a-i spanzura pe plaiesi.

Chiar atunci, cand trebuie sa recunoasca vitejia plaiesilor, formularea nu evidentiaza admiratia, ci incercarea de a-si salva orgoliul ranit : -Ati avut cinstea a va impotrivi cinci zile, regelui de Polonia.

Desi prezentat sumar, Sobieski este o personalitate complexa, evoluand de la un orgoliu nemarginit la un oarecare echiluibru. reuseste sa-si salveze demnitatea, dand ascultare sfatului intelept a lui Iablonovski. cl a 6 a...si eu big grin xD

| Devill a răspuns:

Esti in clasa 6-a! xD!

| DeeeutzaA a răspuns:

Nu gasesti decat de pe clopotel.ro dar dupa parerea mea este prea putin... Daca mai gasiti mai spuneti raspunsuri...Ok?