| lumynytza_8919 a întrebat:

Dati-mi si mie sfaturi cum sa pot sa fac problemele alea la geometrie, stiu sa le fac pe cele usoare dar la care au mai multe teoreme nu pot deloc sa-mi dau seama ce sa fac ...maine am teza la mate, e foarte urgent ...si nu pot sa zic ca nu invat am fost si la olimpiada dar pur si simplu ma blochez la probleme mai complicate
DAU SI FUNDA

Răspuns Câştigător
| DonAnonymius a răspuns:

Găseşti probleme special făcute pentru a fi aplicate acele teoreme şi astfel de înveţi.Eu aşa am făcut. Vreo 3-4 probleme pe teoremă.

1 răspuns:
| didiDia a răspuns:

Ce clasa esti? Da si tu unu, doua exemple concrete de probleme la geometrie care te pun in dificultate. Nu de alta, dar sa ne lamurim si noi care e problema.