| DixieP a întrebat:

Dati-mi va rog un exemplu de test pentru a intra la clasa de intensiv engleza.

Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

Salut. Fiecare liceu are subiecte diferite. N-are rost sa te bazezi pe un model sau altul, tu pregateste-te din tot, in special Passive Voice.

8 răspunsuri:
| NoHackJustMe a răspuns:

Http://www.scoala19brasov.ro/index.php/78-stiri/144-test-engleza aici sunt 2 modele de teste sper ca te-am ajutat...

| DixieP explică (pentru NoHackJustMe):

Am uitat sa precizez ca este pentru liceu, clasa a 9-a. Sper sa fie, totusi, asemanatoare cu ce vom primi. Multumesc oricum!

| DixieP explică (pentru m1dn1gh7):

Am inteles, multumesc de sfat! big grin

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru DixieP):

Cu mult drag, mult succes!
PS. Nu te stresa foarte tare, nu cunosc politica liceului tau, dar cand am dat eu testul asta, a fost doar o formalitate, n-a contat de fapt happy

| DixieP explică (pentru m1dn1gh7):

Eu initial am optat pentru stiinte ale naturii simplu, insa astazi am primit un telefon de la profesoara de engleza care mi-a spus care sunt diferentele dintre cele doua clase si m-am decis sa ma mut pe intensiv engleza. A spus sa ma duc saptamana aceasta la liceu si schimb optiunea.
Exact mi-a spus si dumneaei, ca acest test este de fapt o formalitate si ne va accepta pe toti...dar cum sunt o fire complicata si ambitioasa, vreau sa iau nota mare laughing

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru DixieP):

Haha, bine, inseamna ca poti si sa nu te duci big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DixieP):

Care sunt diferentele? Si eu am optat pentru stiinte ale naturii simplu. Cred ca vreau si eu sa ma mut pe intensiv engleza.

| DixieP explică (pentru anonim_4396):

Pai ai 2-3 ore de engleza in plus fata de simplu, vei avea mai multa materie si dai teza la engleza. La sfarsitul clasei a 12-a primesti un atestat precum ca ai terminat pe intesiv engleza (cel putin asa e la liceul nostru). Cu exceptia tezei, mi se pare ca suna ok, dar discutasem cu profa si a zis ca o sa fie usoare tezele, ca la un test normal, ca cica: "teza de la engleza va fi un nimic pe langa cea de la biologie sau chimie" laughing. Acum depinde si de profesorul tau, dar ma gandesc ca va fi indulgentwinking