| Bomb0nika a întrebat:

Dau funda. Cine poate sa traduca, FARA GOOGLE acest text in germana?
Un mic ghem, viu, acoperit cu o multime de tepi, cu care se apara. Botul ascutit, ochi mici si rotunzi, picioarele si coada scurta. Acesta este ariciul, unul dintre cele mai dragute amimale

Răspuns Câştigător
| francesca89 a răspuns:

Eine kleine Kügelchen,lebend,bedeckt mit viel Nadeln,fur ihre schutz. Spitzer Schnauze, kleine, runde Augen, Beine unde kurze Schwanz.Das ist der Igel, einem der schönsten Tiere.

Nu iti garantez ca e corect.Bafta

4 răspunsuri:
| diablo a răspuns:

Ein kleiner ball, wohnen, mit vielen stacheln bedeckt, kommen sie. sharp nase, kleine, runde augen, kurze beine unde schwanz. dies ist der Igel, einem der schönsten amimale

| BogdyBogdan a răspuns:

Eu Pot.Dar Nu Vreau. Funda?

| Bomb0nika explică (pentru BogdyBogdan):

Iti dau funda daca mi-l traduci.Plizz, sunt noua in germana!

| Bomb0nika explică (pentru BogdyBogdan):

Da... ai primit-o big grinbig grin