| aead a întrebat:

Dau funda cui ma ajuta1 sa se afiseze pe ecran toate nr naturale de 4 cife cu proprietatea ca suma inverselor cifrelor lor e un nr subunitar iar cifrele sunt in ordine descrescatare

4 răspunsuri:
| ancutza_4814 a răspuns:

6543 laughingnu stiu ce inseamna nr subunitar si inversele numerelor naturale. daca imi explici iti fac cu mare placere. oricum ceva de genul ar trebui sa fie

| eugeneuu a răspuns:

laughing C++, spune si u ca este vorba despre o problema in limbajul de programare C++, mah progr este simplu dar imi este lene sa il scrlaughing

| aead explică (pentru eugeneuu):

Te rog frumos sa imi raspunzi si mie dk vrei ca imi trebuie neaparat la scoala.dau funda.merci

| ancutza_4814 a răspuns (pentru aead):

Pai spune.mi ce ti.a predat profa despre nr subunitar si inversele nr-lor ca eu nu mai tin minte.si iti zichappydar cred ca e ceva de genul asta...cum am scris la primul comentariu.