| buli a întrebat:

De cate ori s-a razboit Mircea cel Batran cu romanii?

Răspuns Câştigător
| alex555 a răspuns:

Eu stiu ca s-a batut cu turcii, deci cu romanii de 0 ori. dap 0

17 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

De atatea ori de cate s-a razboit si Decebal cu turciilaughing

| Klara a răspuns:

Mircea s-a razboit cu nemtii, pe stadionul de la Panathinaikos. Mircea conducea armata rromana, iar Oberstrudelfuhrer-ul Rottweiler Schnauzer conducea armata germana. La un moment dat au invadat triburile de azteci si perushi, si au distrus ambele armate, facandu-si colonii pe'acolo...
Si asa se incheie istoria...thinking

| larisa_6959 a răspuns:

Cu romanii?

| Aurelia a răspuns:

Cauta pe internet despre Mircea cel Batran, nu inteleg la ce intrebi pe TPU intrebari din istorie. Te asigur ca pe internet gasesti mai multe informatii din istorie decat pe TPUwinking

| mariobros a răspuns:

De cate ori s-a razboit Traian cu turcii.

| alex555 a răspuns:

Da cauta si tu pe net. e plin de raspunsuri

| onofrei89 a răspuns:

Romanii? Esti sigur ca nu te referi la turci?

| buli explică:

Las intrebarea pana maine la ora 10, cine raspunde corect o sa ia fundita.

| buli explică:

Dmonik stii e seara, oameni sunt obositi :d

| buli explică:

Oricum merci ca mi-ai atras atentia.

| buli explică:

Era intrebare capcana:pe

| mishu25mishu a răspuns:

De 0 ori, cel putin asa stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa-i scoata din ignoranta? De nenumarate ori si, se pare ca n-a reusit nimeni pana acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si dupa 10 n-o mai lasi? Eu m-am hotarat: iti raspund maine, dupa 10! Pana atunci urmaresc si eu de cate ori "sa" razboit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu si una cu Tepes: " Unde esti tu, Tepes Doamne!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
... s-au epuizat cărțile de istorie, cumva?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Mircea cel Batran nu s-a razboit niciodata cu romanii din cate stiu eu...