| B3Bytza a întrebat:

De ce credeti ca suntem atat de innebuniti dupa goana de bani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. cu banii poti sati cumperi un pat dar nu odihna.sex, dar nu dragoste, oameni dar nu si respectul lor, doctori, dar nu si sanatate.si chiar cu multi foarte multi bani cine sia adaugat macar o zi vietii sale? nu toata lumea e innebunita de goana dupa bani.

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Pentru ca absolut totul, dar absolut totul se invarte in jurul banului, s-a terminat de mult cu schimbul in natura.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pentru ca sunt 99% indispensabili vietii, traiului decent, sanatatii, etc.

| zuzulina a răspuns:

Pai ce poti face fara bani...mancarea costa locuina costa totul se invarte in jurul banilor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instinctul de supravietuire. In sovietatea moderna, banii vorbesc, banii te mentin in viata, banii asigura bunastarea sau mizeria.
BRO din umbra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca fara bani mori de foame de aia iti trebuie cum dreacu de ce?