| Octavian_Aly_1998 a întrebat:

De ce este important pentru oameni sa respecte alti oameni?

Răspuns Câştigător
| Ozgean07 a răspuns:

In opinia mea, omenirea a pornit de la 2 persoane si pana azi suntem in jur de 7 miliarde.
In primul rand, totii oamenii, indiferent de culoare, rasa, mentalitate ar trebui sa se respecte deoarece, suntem niste frati din alte mame.

3 răspunsuri:
| MarianAlex112 a răspuns:

Daca nu respecti. peste ca-ti va ani va veni si randul tau sa fii respectat si daca te injura unul cu 10 ani mai mic sau mai mult nu o sa iti placa si te gandesti ca si tu faceai asa ceva la varsta aia si iti pare rau... alte explicatie nu stiu

| Kirito21 a răspuns:

Pentru ca daca ii respecti pe ceilalti te respecti pe tine insuti.

| Linos a răspuns:

Respecta ca sa fi la randul tau respectat