| DrMeow a întrebat:

De ce este necesara centura de siguranta cand avioanele aterizeaza?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In caz ca apare vreo problema tehnica si aterizarea e fortata fara centuri lumea ar sari cu curu-n sus.

| Zangetsu a răspuns:

Poate trebuie sa puna frana brusc si ca sa nu zbori pana in cabina pilotului, te tine centura pe loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te ranesti, in cazul in care aterizarea este prea brusca, si se rup rotile avionului. Nu ti-ar place sa dai cu mutra in scaunul din fata, si sa bei ciorba cu paiul vreo trei saptamani happy