| KaRioKa a întrebat:

De ce la BAC la biologie sunt 2 teme? tema1:biologie vegetala si animala si tema2:anatomie si fiziologie umana, genetica si ecologie umana. Care e diferenta? tu alegi care vrei sa o dai sau trebuie sa inveti tot si care iti pica aia o faci? sau se dau pe profile? cum este ca nu inteleg...

Răspuns Câştigător
| andreiuuutza a răspuns:

Sunt doua teme. Tema 1 reprezinta materia din clasa a 10a. Tema 2, a 11a si a 12a.Tu alegi, la inceputul clasei a 12a, profa de bio face un tabel, in care tu scrii si semnezi ce tema alegi.Din ea vei da bacul.Asta daca nu cumva esti vreun profil tehnologic si nu ai facut biologie in clasele a 11a si a 12a, atunci clar dai obligatoriu tema 1.

P.S Am dat bacul anul asta si am dat biologie tip 2, sfat:pare mai multa materie, dar e mai usorwinking