| StrongHeart a întrebat:

De ce nu exista si in alte parti ale lumii o Uniune cum este in Europa?
De exemplu, de ce nu se unesc tarile arabe si prefera sa se omoare intre ei?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista o alta uniune.
SUA.

In rest e a nu stiu cata dovada ca Europa e locul cel mai civilizat de pe paman unde lumea a inteles ca pacea si educatia aduce prosperitate pentru toti

| mihai69 a răspuns:

Există și la arabi: EAU.
Dar ei încă nu prea au ieșit din mentalitatea tribală, e greu să le vină cheful să se unească cu unii cu care se bat de veacuri.

Răspuns utilizator avertizat
| Hkhtfcvhu a răspuns:

Din punctul meu de vedere acest tip de aliante sunt facute pentru a beneficia toti, in tarile arabe daca ar exista, poate ar trebui sa vanda titeiul mai ieftin intre ei sau pur si simplu nu avantajeaza pe nimeni o alianta, iar in Asia exista o alianta numita B.R.I.C.S nu sunt sigur daca s au mai adaugat intre timp alte tari

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Sau poate exista o teorie conspirationista pe care imi vine mai greu sa o cred ca se bat americanii cu rusii sau chinezii in mod indirect prin oamenii altei tari gen syria etc etc