| anonim_4396 a întrebat:

De ce o barca rasturnata se scufunda fara a mai putea sa revina la suprafata apei, pe cand submarinul poate sa revina la suprafata atunci cand doreste acest lucru?

5 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

@ gossipgirl

Si daca barca are motor, de ce nu urca?

Hai sa iti zic eu care e secretul. Ai auzit de BALAST?

| Zoombe3 a răspuns:

@ gossipgirl - vrei sa spui ca o barca cu motor scufundata are sanse sa revina la suprafata?
Submarinul este umplut cu aer pe cand o barca fie ea cu motor sau fara daca se scufunda se umple cu apa laughing si Titanicu avea motoare rolling on the floor

| gossipgirl a răspuns:

Glumesti? laughing rolling on the floor
Submarinul se foloseste de motor pentru a reveni la suprafata, iar barca e un corp inert, care odata ajuns pe fundul apei, nu mai are ce sa o ridicewinking

| gossipgirl a răspuns:

@zoombe3
Vorbesti serios? rolling on the floor
Daca esti fata desteapta...winking raspunsul meu zicea tot (acum... te gandesti si tu ca o barca e o barca si n-am zis ca o barca scufundata ajunge la suprafata straight face... )
winking
Paaawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Offff, Arhimede saracul, unde o fi sa va scoata din incurcatura!