| twilightforever a întrebat:

De ce rechizite este nevoie in clasa a VI a?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Ai nevoie de urmatoarele rechizite:
-caiete studentesti de dictando pentru romana-teme si notite, pentru engleza si germana/franceza
-caiete studentesti de matematica pentru mate(algebra-notite, algebra-teme, geometrie-teme, geometrie-notite) si pentru fizica(teme si notite)
-caiet de muzica
-caiet de geografie
-caiet de biologie
-caiete dictrando A5 pentru istorie si religie
-caiet matematica A% pentru educatie tehnologica
-o agenda pe care sa-ti notezi orarul si anumite informatii etc
-invelitori pentru toate aceste tipuri de caiete si pentru carnetul de elev
-etichete
-stilou
-calimara cu cerneala sau rezerve stilou
-pic
-pixuri albastre
-pix rosu
-pix negru
-pix verde
-creion corector sau pasta corectoare
-evidentiator galben, verde sau roz(depinde ce culoare iti place tie)
-un marker negru permanent de dimensiune medie
-bloc desen(mare sau mic, in functie de cum v-a cerut profesorul in a 5-a)
-acuarele
-3 tipuri de penson(gros, subtire si mediu)
-paleta de amestecat culorile
-vas pentru apa
-creioane colorate
-carioci
-creioane HB si B
-radiere
-ascutitori
-top de hartie de scris
-dosare de plastic
-top de folii
-capsator si capse
-agrafe si clipsri
-perforator
-trusa de geometrie: echer cu unghi de 45 de grade, echer cu unghi de 60 de grade, raportor, rigla de 30 cm, rigla de 15 cm, compas)
-treining, tricou si adidasi(daca nu esti scutita de sport)
-ghiozdan
Iti doresc bafta la cumparaturi si mult succes la scoala!

1 răspuns:
| nico097 a răspuns:

Buna.Trusa geometrica, stilou, rezerve stilou, caiete mate 20 romana 20, penar,ghiozdan, culori sau carioci, acoarele, bloc desen, coperti.