| Tooooo a întrebat:

Dece rechizite am nevoie in clasa 8?

Răspuns Câştigător
| bebelinnAa a răspuns:

Pai o sa iti trebuiasca asa:
Romana:eu aveam 4 caiete. acum depinde de profesor (2 caiete literatura, 2 caiete gramatica)
Matematica:la fel depinde de prof. tot 4 caiete(2 geometrie, 2 algebra)
fizica:un caiet mare de mate si unu mic de teme
egleza:un caiet mic de romana
franceza:un caiet mic de romana
istorie:un caiet mic de romna
geografie:un caiet mic romana
civica:un caiet mic de romana
tehnologie:un caiet mic de mate
chimie:eu am avut un caiet mare de mate (scriam mult)
sarputea sa ai un obtional. franceza, mate etc:deci o sa ai nevoie de un caiet mic de mate/roman
dese:acuarele, si un bloc mare de desen A3
dirigintie:eu aveam un caiet mic de romana, sau o agenda
biologie:un caiet mic de romana sau caiet de biologie lunguiet
religie:un caiet mic de romana

Cam asta iti trebuie :* Sper ca te'am ajutat funda?batting eyelashes m-am chinuit mult puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Ai avea nevoie de 20 de caiete mari de matematică, 20 de caiete mari dictando, 3 caiete mici dictando, 3 caiete cu foaie velină, 2 blocuri de desen, 1 caiet de muzică, pixuri albastre, verzi, negre, roşii, un stilou, o radieră, o cutie de creioane, o ascuţitoare, markere, o mapă sau un dosar, o riglă, o trusă de geometrie, o hartă, un sistem periodic şi nişte picuri.
Baftă în noul an!

| Aylee a răspuns:

Nu ai nevoie

| PrinţeSisi a răspuns:

Caiete de romana cam 10
Caiete de matematica 8
1 caiet studentesc de romana
Caiet de muzica
Caiet de geografie
Caiet de biologie
Bloc de desen
Acoarele
Set de pensuli
Atlas De geografie
Atlas de Istorie
Trusa de geometrie
Penar
Stilou
2 Pixuri unu cu gel si unu normal
Creion
Radiera
Rigla
Si desigur GHIOZDAN
funditabatting eyelashes

| IngerasMik a răspuns:

Depide de ce iti cere si profesori, mie de ex mi-a cerut la matematica 5 caiete... asa ca nu se stie thinking, funda?

| Cata95ela a răspuns:

Nu este un tipar anume. Cam doua caiete de fiecare. Exceptand muzica, biologia, geografia. Mai conteaza si pretentiile profesorilor. Noi am avut nevoie de 4 caiete la mate si 4 la romana happy.

| d3n1sukka a răspuns:

Pai pentru mate ai nevoie de 4 caiete mari, 2 mici tot de mate pentru fizica si chimie, 1 mic de istorie, 1 mare de latina 2 caiete mari pentru romana, muzica geografie biologie caiete tipice, 1 mic tehnologie, 2 mari pentru engleza si franceza(germana), 2 blocuri de desen 1 mic si 1 mare, 1 caiet mic pentru materia obtional, 1 caiet mic dirigentie, 1 mic romana daca faci informatica,