| AlexDorinel a întrebat:

De ce Romania inca are probleme cu libera exprimare si chestii de genul asta?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si cand i-au inchis contul de Twitter lui Trump a fost "libera exprimare"? Dar asta-i un exemplu cunoscat. Cata cenzura este pe Facebook, sa fim noi sanatosi. Acum, depinde si ce intelegi prin libera exprimare. Daca intelegi ca ai voie sa injuri la fiecare cuvant, cum vad prin subproductiile americane, nu mi se pare corect.

| sierra1 a răspuns:

Comuniștii incă mai decid, d-aia!

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca romanii is inapoiati si justifica asta prin dogma religioasa si traditii invechite.

| sierra1 a răspuns (pentru Wr3nch):

A fi prost și a nu fi lăsat să te exprimi sunt două chestii diferite, nici măcar nu se ating!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Atata timp cat avem conducatori care iau pozitia ghiocelului in fata marilor puteri, asa va fi. In prezent Johanis face si spune doar ce-i permite merkel, doar sangele apa nu se face.
Credeti ca tarile mici sunt independente? In prezent nu se mai practica ocuparea unei tari cu armata: se ocupa economic. Se distruge sau se cumpara toate capacitatile de productie ale unei tari si apoi acea tara trebuie sa faca ce i se dicteaza. Iar la conducere - daca poporul este naiv precum romanii si cred in "binele" pe care vor sa ti-l faca strainii, aleg conducatori care sunt aserviti strainatatii.
Pentru sierra1. Nu, nu sunt comunistii la putere, sunt acele lepre care primesc ajutoare de la cei de dinafara si subjuga Romania acestora.
Sa stii ca Ceausescu, asa dictator si cu toate relele lui, pe plan international se exprima. De aceea a si fost impuscat: pentru a nu mai putea spune adevaruri de necontestat.

| Yuoia a răspuns:

Cand se injura nu e libera exprimare?
Romanii sunt lasi si lingai, de aia nu spun ce au de spus. Spun numai ce ii avantajeaza.

| goguPatent a răspuns:

Romania probleme cu libera exprimare? Eu zic ca România are probleme cu a intelege ce inseamna libera exprimare si pana unde duce.

| Meme10Meme a răspuns:

Nu exista libera exprimare in nici macar o singura tara. Tu crezi ca Trump are libera exprimare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca romanu te critica si cum respiri

| AndrElle a răspuns:

Este foarte închisă că percepția la om. Noi nu suntem foarte deschiși că străinii.