| Catalin_Andrei_1998 a întrebat:

De ce v-a placut hanul ancutei de Mihail Sadoveanu?

3 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Mi s-a parut acceptabila(nu pot sa spun ca mi-a placut in mod deosebit) datorita stilului cu care povesteste Sadoveanu, datorita faptului ca este o poveste in rama. De asemena, actiunea e relatata astfel incat sa starneasca interesul cititorului, avand autenticitate(la fel ca si Neamul Soimarestilor, doar ca aia e mult mai bine scrisa si conceputa).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-a placut. Mi s-a parut una din cele mai stupide carti citite de mine vreodata.

| marian951 a răspuns:

Pentru ca... povesti si pentru ca... animale.